sobota, 23 lipca 2011

Rodzaje rolet okiennych.

Autorem artykułu jest John RamboMontaż rolet to szybki, a zarazem skuteczny sposób na ochronę pomieszczeń przed słońcem, aranżację ciekawego wystroju okien a nawet zabezpieczenie okien przed włamaniem. Właśnie takie zalety posiadają różne rodzaje rolet.

Rolety dzielą się na wewnętrzne, stosowane w pomieszczeniach oraz na zewnetrzne które montowane są od zewnętrzenej strony budynku. W zależności od rodzaju, rolety posiadają rózne właściwosci oraz zalety.

rolety

Rolety tradycyjne:

To najpopularniejszy i wszystkim dobrze znany rodzaj rolet. Tworzone są one z materiału oraz mechanizmu do zasłaniania, montowane są bezpośrednio do okna lub do sufitu. Materiały z których są tworzone mogą być zarówno jednolite, które całkowicie przyciemniają pomieszczenie i chronią przed słońcem, pół prześwitujące które chronią jedynie częściowo, a także z materiału przypominającego firany. Materiały te dostosowuje się do potrzeb oraz do wnętrza które chcemy dekrować. Rolety tradycyjne mogą być także poruszane automatycznie, za pomocą specjalnego pilota sterującego.

W skład rolet tradycyjnych, wchodzą również rolety dachowe. Montowane są one na oknach które znajdują się zazwyczaj na poddaszu. Składają się one z materiału przysłaniającego a także alternatywnej kasety. Kaseta powoduje, że roleta przylega dokładnie do okna i nie tworzą się nieestetyczne zwisy. Istnieje także możliwość montowania tzw. prowadnicy, czyli linki po której roleta się przesuwa.

Rolety rzymskie:

To rolety które w wyjątkowy sposób stanowią dekorację wnętrz gdyż mogą byc tworzone z praktycznie każdego rodzaju materiału, również z materiału zasłonowego. Dzięki temu, otrzymujemy efektowne zasłony okienne, które zachowują się jak tradycyjne rolety. Występuje wiele opcji i modeli takich rolet, różniące się sposobem szycia lub układania się materiału.

Rolety zewnętrzne:

Tworzone są ze specjalnego materiału aluminiowego tak, aby oprócz ochrony przed słońcem, chronić okna oraz pomieszczenia przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak grad, spadające gałęźie, hałas czy nawet złodzieje. Rolety takie, otwierane są zarówno ręcznie za pomocą sznurków które znajdują się wewnątrz pomieszczenia, jak również automatycznie za pomocą silnika który sterowany jest specjalnym pilotem. Rolety zewnętrzne montować można tak w starych jak i nowych budynkach, niewątpliwie podnosząc ich standard oraz bezpieczeństwo.

Jak widać, istnieje kilka rodzajów rolet. W zależności od potrzeb, można przebierać w różnych konfiguracjach które będą chroniły nasze pomieszczenia przed róznymi czynnikami.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz